úvod
Rozvrh
jak vypadají naše lekce
Přihlášení a platba
kontakt

UTANCOVAT SE
odkaz na skupinu na facebook
Propagujte i svojí stránku

Google Pagerank - utancovatse.czGoogle Pagerank
S-Rank - utancovatse.czS-Rank

Reference

...Vaše reference zasílejte na mail monika@utancovatse.cz - Děkujeme!


tanečnice obrázek

Reference od tanečnic z kurzů 2013/2014:

"Uvolňuje to výborně stres, jsem nadšená, nečekala jsem však, že je potřeba taková koordinace."

"Jsem spokojená, jak jednotlivé části navazují. Dělá mi to dobře. Odcházím vždy spokojená."

"Monika je moc příjemná lektorka. =) Po práci v kanceláři je protahování úplně supr."

"Bylo to super odreagování. Super byly i protahovací cviky. A hlavně že hodina trvá 90 minut."

"Kurz na mě působil pozitivním dojmem a vždycky mě nabil pozitivní energií."


Reference od tanečnic z kurzů 2011/2012:

Na kurzu břišních tanců, (který jsem občas proložila tanci indickými v rámci nahrazování :-) jsem se především za ten cca rok a kus naučila rozpohybovat původně dost zatuhlou část těla v oblasti hrudníku (pomocí sunů izolovaných od spodní části těla a různých půlobloučků:-) Což přineslo úlevu od různých blokád v této krčně-hrudní oblasti. Denně tyto cviky používám na protažení a rozpohybování těla, zvláště po ránu.
A tanec jako takový přináší spoustu radosti do (jinak ustaraného) života, vždy jsem si na hodinách Alice vyčistila hlavu, kolikrát se “zázračně" rozplynula také únava z práce. Alice má laskavou povahu. což kurzům dodává další prosvětlený rozměr s jakousi domácí a pohodovou atmosférou. Bude se mi ten rok stýskat! Dík moc za veškerou tu energii!
Vendula

Moc příjemné protažení celého těla.
Uvědomila jsem si smysl pohybů, o kterých jsem nevěděla.
Děkuji za příjemné, logické a podrobné objasnění možných pohybů těla a přeji hodně štěstí v Indii.
Iva

Děkuji Alice,
vnesla jsi do mého tanečního života novou inspiraci a náboj. Jsem ráda, že díky vystoupení, které jsi realizovala, jsem mohla poprvé v životě zlomit zakletí a překonat sama sebe. Těším se, až se znovu sejdeme a budeme si moci spolu zatančit. Bylo mi ctí. Krásný pobyt v Indii :-)
Veronika

Ahoj, já byla pouze na 3 lekcích, tak to nemohu dost hodnotit. Ale i tak se mi to náramně zamlouvalo a budou-li Šťastná záda až se vrátíš, tak ráda přijdu. Hodně štěstí na Tvých cestách.
Petra

Chodím na břišní tance už 1,5 roku. I když jsem značně ztuhlá a nemám moc smysl pro rytmus, musím říci, že se mé rozsahy pohybu hodně zlepšily. Alice vede cvičení velice příjemně a pohodově. Vždy odcházím s dobrou náladou a spokojená.
Jitka

Na hodinách je super, že se protahujeme a cvičíme s ohledem na to, aby jsme si neublížily. Díky!
Anonymní

Více než jen orientální tanec :-) Dík
Lucka

Díky za skvělou kombinaci tance a rehab. cvičení a za soustředění na to, aby pracovaly správné svaly a ne jen aby to hezky vypadalo.
L.

Moc se mi to líbilo, důležité věci jsou vysvětleny (proč a jak to funguje – nebo má fungovat :-) Škoda, že už to končí!
Anonymní

Milá Alice, tvé kurzy jsem si našla na internetu, protože jsem chtěla po dlouhé pauze opět začít s orientálním tancem. Tak jsem hledala a našla. Na první pohled mne zaujal název: UTANCOVAT SE, což podporovalo moje nadšení začít tancovat intenzivněji. :-) Šla jsem tedy na ukázkovou hodinu, která mne oslovila a já si řekla, že k tobě budu chodit. Líbilo se mi, že jsi mladá (do té doby jsem se setkávala s lektorkami postaršího věku - nemyslím to nějak špatně) a také mne zaujal tvůj přístup a celková komunikace s lidmi. Poznala jsem, že se u tebe něco můžu naučit. Do té doby jsem nenalézala spokojenost s ostatními kurzy.
Také tě obdivuji za celkový aktivní způsob života (viz odjezdy do Indie). Je na tobě poznat, že víš co chceš a to je dobře. Na tuto krátkou chvíli si se stala mým vzorem :). Celkově tedy ráda chodím na tvé kurzy a vždy se vracím s úsměvem domů a to je pro mě nejpodstatnější. Cítím, že jsem se celkově zlepšila v "uvolněnosti" pohybů, myslím tím, že nad některými prvky nemusím vůbec přemýšlet a doma si v klidu zaimprovizuji bez jakýchkoliv problémů. Tanec se stal téměř mojí závislostí a hlavně mi pomohl uvědomit si, kdo jsem a více o tom přemýšlet. Chválím za skvělé rozcvičky, které mě rozhodně protáhnou a děkuji za stále skvělou náladu. :) 
Evin (17)

RHB belly dance pro začátečníky:
Na rehabilitační cvičení jsem se přihlásila z důvodu problémů se zády. První zkušební hodina mne nadchla, a proto jsem se rozhodla navštěvovat tento kurz. Již po prvních hodinách jsem cítila uvolnění v oblasti bederní páteře. Ten pocit byl skvělý. Líbí se mi koncepce hodiny, kdy je první část věnována protahování problematických částí těla a ve druhé se naučíme nové taneční variace. I když člověk není úplně tanečně nadaný, nevadí. Alice je trpělivá a pomáhá pečlivě se správným postavením těla v jednotlivých figurách. Velmi oceňuji také způsob výuky formou představivosti; postupně se představa vtiskne do mozku a tělo ji bez problémů zrealizuje. Nabité vědomosti se snažím promítat i do běžného života, hlavně správné držení těla. Děkuji Ti Alice a přeji Ti vše dobré.
Ivana E. (32 let) 

Šťastná záda:
  Kurz Šťastná záda jsem navštívila jako náhradní hodinu za RHB belly dance. V průběhu hodiny jsme se nenásilnou formou věnovaly oblasti lopatek, soustředily se na jejich správné umístění na zádech. Po skončení hodiny byly lopatky na svých správných místech, což byl velmi příjemný pocit. Trpělivý výklad a pomoc Alice s postavením těla umožňuje správně realizovat jednotlivé rehabilitační cviky. Jakmile bude kurz opět otevřen, přihlašuji se do něj. Mohu jen doporučit.
Ivana E. (32 let)

Na kurzech mě oslovilo a zaujalo propojení protahovacích cviků s tanečními. Od tanců jsem očekávala příjemné uvolnění a odreagování a tak mě i mile potěšilo, že se nikam nespěchá a nový cvik cvičíme dostatečně dlouho a znovu se k němu vracíme a opakujeme. Což mi pomáhá vnímat jemné odlišnosti ve svém těle a více si tak uvědomovat pokrok u daného cviku a jaké svaly se při něm zapojují.
Celkově se mi líbí přístup, u kterého je kladen důraz na šetrné a vnímavé zacházení se svým tělem a je mi inspirací pro cvičení doma.  Příjemným zpestřením je i hudba k tancům, kterou jsi nám dala na cd nebo poslala emailem na domácí tancování :)
(Pavla)

Alice moc Vas zdravim a preji vse dobre , uz nezijeme v Praze jsme zase ve Spanelsku. Dekuji za setkani s Vami, jste jedna z nejlepsich ucitelek tance, kterou jsem kdy potkala. Mejte se moc hezky.
Lenka

Milá Alice, Jsme moc rády, že jsme tě poznaly a mohly navštěvovat tvoje kurzy. Nabízíš něco, co je v Praze neobvyklé. Znalost těla, znalost, blízkost a povědomí o východních filozofiích. Ať již učíš věci z jógy nebo tance, nebo z jiného směru, vždy víš na co upozornit, aby to tělu neublížilo a je zřejmé, že znáš širší kontext. A tak v tanci je to vždy i s kouskem atmosféry východu, nikoliv jen pár kroků a pohybů naučených bez obsahu. To pak dodává úplně jinou atmosféru. Hlubší záběr vnímání i provedení. Na Tvých hodinách je klid a pohoda. Může se zúčastnit kdokoliv a s jakýmikoliv problémy.
Já mám problémy s klouby, ale při tvých hodinách se cítím dobře. Zkrátka dělám co mohu a navíc, vždy vysvětlíš věci tak, že vím, že si neublížím. Moc se mi líbí rozcvička,kterou vedeš profesionálně, máš dar vysvětlit věci srozumitelně a názorně. A tak i se svým problémem mohu pak poznat a participovat na věcech, na které bych si se svými zdravotními problémy jinak netroufla a jsou to krásné zážitky– indický folklór, tanec se svíčkami, prvky bollyvoodu. Tím, jak tančíš s námi tak přirozeně, lehce, nenásilně, přechází na nás pocit, že tančíme podobně a tak můžeme užít tu pohodu z tance. A nezávisle na tom, kolik nám je které let a zda můžeme vše a nebo jen něco.
Ve tvých kurzech je stejně dobře mladým dívkám jako zralým ženám, těm, co se tanci chtějí věnovat aktivně a hodně se naučit i těm, které na Tvých hodinách hledají odpočinek, pohodu, uvolnění.
Milá Alice, přejeme Ti, aby Tvoje cesta do Indie proběhla šťastně a těšíme se snad za rok zase na shledanou. Určitě na Tebe počkáme.
Lenka (53 let), Marie (18 let)


Reference od tanečnic z kurzů 2010/2011:

Břišní tance mě přiměly na myšlenku, že nepoužíváme pravou a levou stranu těla stejně. Při pohledu do zrcadla při cvičení jsem viděla, jak natáčím hlavu víc doprava, že pohyb pravým ramenem je odlišný od pohybu levým ramenem. Snažím se to vyrovnávat i v běžné životě, sedat si víc rovně a především zapojovat břišní svaly při sezení, stání chůzi a všech pohybových aktivitách. Při lekci se mi podaří vypnout přemýšlení a stoprocentně se soustředím na cvičení a tanec. Pořád se něco děje, jeden pohyb střídá druhý a přestože se řada věcí cvičí opravdu pomalu, je to velice intenzivní pohyb a hodně účinný. Nadchlo mě tancování se šátkem, doma jsem dělaly z pětiletou dcerou víly, už se těším venku na chalupě, jak budeme „lítat“.
Klára (38)

S Alicí jsem se seznámila u moře v Lanterně (Chorvatsko), kde měla ukázkovou hodinu. Hned po první hodině jsem věděla, že začnu od září chodit. A taky, že ano a vůbec jsem nebyla zklamaná. Jelikož mám značný zdravotní problém (se zádama), lekce od Alice je přesně to pravé. Nejenže člověk tančí břišní tanec, ale ještě se mu krásně uvolní případné neduhy. A rozcvička? Skvělá, protahujeme a uvolňujeme všechny partie a tak je správnou přípravou pro tanec. Navíc, Alice se každému skutečně věnuje, obchází nás a opravuje, radí, co zlepšit. Prostě každá žena má pocit osobního přístupu. Hodiny Alice mohu skutečně velice doporučit každému, kdo neví, kde by měl svoje tělo rozpohybovat.
Radka (41)

Ráda tančím, i když nejsem pohybově nadaná. Na orientální tance k Alici jsem se přihlásila, protože to mám blízko a chtěla jsem se hýbat co nejpříjemnějším způsobem. Nelituji! Chodím už na druhý kurz a moc mě to baví. Na hodinách je bezvadná atmosféra, myslím, že se žádná z nás, které tam chodíme, necítí trapně. Každé jde něco více a něco méně, ale Alici to nikdy nerozhází a je pořád trpělivá. Díky jejím hodinám se stávám pružnější a pomalu, ale jistě, zpevňuji a formuji postavu (a to není vůbec k zahození)!
Lenka (58)

Do kurzů jsem se přihlásila po dlouhém váhání, neboť mám odjakživa potíže s rytmem a díky dvojnásobné operaci páteře také s koordinací pohybu - skloubit pohyb rukou a nohou je pro mne značný problém. Kvůli zdravotním problémům pro mne není každé cvičení vhodné a to, co mohu dělat, nevydržím dlouho, protože prostě nestíhám ostatním a nechci je zdržovat. Když se ale moje páteř začala blokovat stále víc a nepomáhaly už ani osvědčené postupy, rozhodla jsem se přihlásit na rehabilitační kurz spojený s orientálním tancem.
Od začátku v něm bylo všechno jinak, než jsem byla dosud zvyklá. V kurzu nás bylo obvykle 5-6, Alice měla tedy dost času se každému individuálně věnovat, což také dělala. Nikdo se nikomu neposmíval, když něco šlo pomaleji, každá jsme cvičila podle svých sil a schopností. Rozcvičky s jógou na protažení a zahřátí byly skvělé, taneční kroky a prvky Alice vysvětlovala srozumitelně a každému jednotlivě ukázala, jak se má správně co provádět. Perfektní bylo i její vysvětlování, jak který prvek působí na organismus, takže jsem se naučila i vnímat své tělo, cítila jsem, že se „rozhýbávám“, rozsah pohybů se zvětšuje a bolesti ustupují.
Největší radost jsem ale měla z toho, že asi v půlce kurzu se mi uvolnil blok v kříži, který mne obtěžoval více než půl roku a statečně odolával veškeré léčbě. Prostě po jedné lekci jsem najednou zjistila, že mi něco chybí! Bolest a blokace páteře byly pryč! To byla obrovská motivace ve cvičení pokračovat, třeba se stejným způsobem zlepší i mé nemotorné pohyby :-) Alice, díky, škoda jen, že mezi vánočními svátky se necvičí… Nevadí, trénuju doma :-)
Dáša (48)

Reference od tanečnic z kurzů 2006-2009:

Alicin kurz jsem si vybrala mj. proto, že mě zaujalo, že se vedle orientálních tanců zabývá jógou. Z toho jsem nabyla dojmu, že tato lektorka bude mít k věci správně zdravotní přístup, a tím pádem mi neublíží :-) Realita Aliciných rozcviček mě pak naprosto nadchla, takže první plus těchto kurzů: jednoznačně skvělá pečlivá rozcvička. Ačkoli jsem byla téměř úplný začátečník, po domluvě s Alicí jsem nastoupila do již rozjetého kurzu a velice se mi líbilo, že jsem se tam nikdy necítila špatně, neměla jsem pocit, že bych zdržovala či překážela, Alice vždycky dokázala zvládnout, že má v hodině různě pokročilé tanečnice (snad to tak vnímaly i ty pokročilejší). Atmosféra byla díky tomu pohodová a příjemná. Vysvětlování nových prvků bylo vždy srozumitelné, Alice si pozorně všímá, co kdo jak provádí (bylo nás v kurzu asi 8, obvykle na hodině 4 až 6), a případně opravuje, ale ne tak, aby to člověka zbytečně stresovalo. Zvolená hudba mi vyhovovala a líbilo se mi také, že Alice občas v hodinách zkoušela prvky z jiných stylů. Vlastně mě ke kurzům napadá jen jediná výhrada: uvítala bych trochu vysvětlení, čeho si má člověk v hudbě všímat, kdyby si chtěl tancovat sám. Já jsem rytmicky poněkud natvrdlá, takže potřebuji nějaké vodítko. Ale především: rok jsem si počkala, až se moje oblíbená lektorka vrátí ze zahraničí, a už se těším na září.
Jana (36)

Chodila jsem do kurzu s malým počtem lidí, myslím, že nejvíc nás chodilo osm. Alice je výborná učitelka pro lidi, kteří nemají talent, nebo ho v sobě teprve hledají, umí dodat odvahu méně sebevědomým, dokáže je přimět, aby se uvolnili a dali průchod svému nadání :) Všechny prvky dopodrobna a trpělivě vysvětlí, klidně každý prvek "rozpitvá na kousíčky" a ukáže vám, jak z nich slepit ten správný celek ;) Pokud vidí, že někdo dělá chybu, věnuje se mu i v průběhu hodiny individuálně a nenechá ho nic dělat špatně. Zároveň Alice nechává prostor pro improvizaci odvážnějším a dávala nám vždy možnost se na hodině aktivně podílet, vymýšlet sestavy atd. Možná je to tím, že jsme byly v malé skupině, ale měla jsem pocit skvělé interakce mezi Alicí a jejími žákyněmi. Doporučuji!!! Klára (24)

Na Aličiných hodinách se nám líbilo, že prvky v průběhu hodiny zařazovala od nejlehčích k nejtěžším, hodiny na sebe navazovaly a vždy se nejdříve zopakovalo to staré a teprve potom jsme se učily nové věci. Hodiny měla vždy perfektně připravené, choreografie propracované. Byla vždy velmi tolerantní i k archivním tanečnicím. Mirka (54) a Jitka (47)

Zcela upřímně opravdu nemám co vytknout, byla jsi trpělivá, šla si s náma hodně pomalu a hodně se mi líbilo, že jsi nás opravovala, klidně bych opravovala i víc, ale chápu, že to třeba někoho může odradit, nebo mrzet, že mu to zpočátku nejde, takže taktika, jasný.
RYCHLOST - POKROK Myslim, že je opravdu potřeba zezačátku jet pomalu, protože jsem u sebe cejtila, že ty pohyby byly pro mě uplně něco jinýho a potřebovala jsem čas se s nima sžít.
SESTAVY Sestavy byly super, jely jsme je vlastně od začátku, i když jsme toho moc neuměly - ta verze, jak ses nahrála, byla dobrá, klidně bys to mohla dělat i v budoucnu, když se budeš chystat se svýma svěřenkyněma někde vystoupit;) Pamatuju si, že si nás i pobízela, ať si taky nějakou sestavu vymyslíme, takže kreativitě se tušim taky meze nekladly, je pravda, že jsme většinou byly spokojené, takže jsme nic měnit nechtěly, aspoň já ne :)
HUDBA byla adekvátní, tam asi nemůžu hodnotit, protože to neni muj styl, vim, že Klára si je třeba pouští do auta, ale já jsem víc k tomu popu...o to nejde, v těch hodinách to bylo příjemný a líbily se mi, jen mi ke konci přišlo, že už jsem je hodně znala, ale těžko říct, jestli je to negativum nebo pozitivum :D Nepřišly mi rozhodně ohraný a věděla jsem, co mě čeká a nemůžu říct, že bys tam pořád něco omýlala jako gramofonová deska, takže jo, super :)
ATMOSFÉRA - :D opravdu jsem se necítila stresovaná a nebála jsem se Tě a ani jsem netrpěla žaludečními problémy, když jsem si představila, že bych něco udělala špatně...teď vážně: bylo to přátelské, kolektiv příjemnej v obou skupinách, nevim, co dodat...paradoxně mi asi vyhovovalo víc, když nás tam chodilo víc...ne, že by mi vadilo, že si na nás měla víc času a víc a blíž nás viděla, právě naopak...ale asi se mi líbí ten pocit z velký tělocvičny, kde je víc bab...no, možná tam hrála roli právě ta tělocvična v Újezdě, hrozně se mi tam líbilo, neb tam bylo opravdu hodně prostoru - třeba když jsme chodily dokola a zkoušely si některé prvky.
No, to je tak všechno, co mě napadá. Jako rozhodně jsem byla spokojená (Hhh, bych taky jinak nechodila, že ...), hodně často na to vzpomínám...určitě by mi prospělo chodit znova, protože mě to bavilo a navíc teď nic moc nedělám (no spíš vubec nic) pro zdraví...
Aneta (24)

Chci se přihlásit na kurz